Görüşleriniz bizim için değerlidir!

Bizler, her bir Rektör adayımıza eşit mesafede kalma ilkemizi seçim gününe kadar koruyacağız. Sayın Rektör adaylarımız yayınlamak istedikleri mesajları/görüşleri
benimrektorum@gmail.com
adresimize yönlendirdikleri takdirde bizler de büyük bir memnuniyetle sitemizde bu mesajlara yer vereceğiz.

29 Mayıs 2012 Salı

Prof.Dr.Reşat KASAP - Teşekkür

Rektör adaylarımızdan Sayın Prof.Dr. Reşat KASAP tarafından gönderilen teşekkür mesajını sizlerle paylaşıyoruz.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Değerli Meslektaşım,

Üniversitemizin öğretim üyelerine yaptığımız davetle, 28 Mayıs 2012 Pazartesi akşamı yönetim anlayışımızı ve projelerimizi paylaştığımız Yemekli Toplantımıza katılımınızdan dolayı içten teşekkürlerimi sunarım.

Ortaya koymuş olduğumuz Rektör Adaylığı sorumluluğum çerçevesinde göstermiş olduğunuz bu ilgi "Sessiz Çoğunluğun Sesi" olduğumuzun haklılığını hissettirerek, çalışmalarımızda motivasyonumuzu daha da artırmıştır.

Kıymetli Hocam,

Heyecanımız, üniversitemiz için ortaya koyduğumuz hizmet anlayışından kaynaklanmaktadır.

Asla ihtiras içerisinde değiliz. Üniversitemizde şimdiye kadar hizmet edenlere müteşekkiriz. Ancak hiçbir zaman akademik kadromuzun hakkettiği bir sinerji ile hedef oluşturacak şekilde yönetim davranışı ortaya konmadı.

Ortaya koyduğumuz çalışmaları sizlerin desteklerine güvenerek yürütmekteyiz. Kimseye diyet borcumuz olmayacak şekilde ilerliyoruz. Çünkü biz kendilerine hizmet etmeye talip olduğumuz siz saygıdeğer öğretim üyelerimizin desteğiyle rol almak istiyoruz.

Bu arada idari personel, Araştırma Görevlileri, Yüksek Lisans ve doktora öğrencileri üniversitemizin ayrılmaz değerleridir. Onların çalışmaları, üniversitemizin gelişmesi için çok önemlidir. Fakat şu anki Kanun gereği seçim süreci öğretim üyelerinin tercihleri ile yürütülmektedir.

14 Haziran 2012 tarihi, Üniversitemiz için tam bir dönüm noktasıdır. İdeolojik ve vesayet altındaki tercihlerin son bulması bakımından üniversitemiz ve çalışanları için daha iyi bir geleceği oluşturmaya biz hazırız.

İlginiz için tekrar çok teşekkür eder, en içten saygılarımı sunarım.

Prof.Dr.Reşat Kasap

Farklı geçmişlere, farklı hikayelere, farklı endişelere sahip olabiliriz. Özlem duyduğumuz buluşma noktamız herkesin mutlu olacağı ,
Gazi Üniversitemizdir

www.resatkasap.com
websitem.gazi.edu.tr/site/rkasap

13 yorum:

 1. Çok güzel bir yemek oldu. Hocanın her biri üzerinde düşünülmüş vaatlerini beğendim.

  YanıtlaSil
 2. Reşat hoca mevcut potansiyeli ile RA ekibinin (DY, AK, BA, ST) işini kolaylaştırıyor. SB yani degisim ekibinden 20-30 kayıba neden oluyor

  YanıtlaSil
 3. neden değişim ekibi; süleyman hoca reşat hoca ve vedat bilgin birleşmiyor?

  vedat bilgin baya iyi durumda. yemeği de güzeldi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baya ne demek bilmem ama 20-30 a tekabül ediyor.

   Sil
 4. Sevgili Yorumcu,
  Reşat hoca ve ekibi sıfırdan ortaya koydukları bağımsız ve statikoya karşı duruşlarını saygıyla karşılıyoruz. Hoca, ne ideolojik hazır kıta seçmene güvenerek ne de eline verilmiş geçen dönem adayın listesini dolaşarak oy istemiyor. 32 yılı bu üniversiteye vermiş Reşat hoca ile 2 ay öncesine kadar kimsenin haberdar olmadığı sayın adayı aynı katagoride değerlendirmenizi anlamış bile değilim.
  Reşat hoca dünkü yemekten de anlaşılacağı gibi sessiz çoğunluğun sesi olarak birileri daha çok hastane açsın diye payanda olamayacak bir irade ortaya koyarak yürüyüşünü devam ettirmektedir. Sadece öğretrim üyeleri davet ederek bir cesaret örneği göstermiş olup, bu formatta yapılan toplantıda 482 kişinin katıldığını gören kişileri nu 20-30 muhabbetiniz artık kabak tadı verdiğini hatırlatırım. Tavsiyem sizin nasıl bir organizasyonun içerisinde düştüğünüzü fark ederek sesiz çoğunluğa katılmanızdır. yoksa bu vebali kaldırmak kolay olmaz.
  Ayrıca Kul hakkından korkmadan başka bir adayın bilmediğiniz oyunu telafuz etme cesaretini göstermeniz Reşat hocayla aynı noktada olmadığınız bakımından da bir başka göstergedir. Bunu gözden geçirerek doğruyu görmenizi öneririm. selamlarımla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstatistik bir bilim çalışır. Kamuoyu yoklaması yapılır. % 10-20 haydi bilemediniz 50 sapar. Yani 20 dersiniz de 30- 40 olur.

   Sil
 5. sitede hep reşat hocaya yönelik eleştiriler yapılıyor, madem bu adamın 30 oyu var (ki sadece bir bolumden alacagı oy sayısıdır bu), neden her yazdığı içinize dert oluyor hala anlamış değilim... sonuç şu ki: Mayısın son haftası yapılan yemek şunu gösterdiki "sessiz çoğunluğun sesi"nden korkma zamanı geldi artık.

  YanıtlaSil
 6. Katılıyorum, tam destek hep destek

  YanıtlaSil
 7. Reşat hoca muayenehanesinden çıkıp bu işe soyunmuş bir aday değildir, yıllarca üniversite gelişim süreci açısından bu işin mutfağında çalışmış ve şimdide edindiği bilgi ve deneyimleri hizmet amaçlı 30 yıldır çeşitli kademelerde hizmet verdiği üniversitesine sunmak istiyor, gören bir göz, duyan bir kulak, hür bir vicdan için bu onun erdeminin bir göstergesidir.

  YanıtlaSil
 8. Hoca hekim degil miydi. Niye muayenehane acmamış ki

  YanıtlaSil
 9. reşat hoca hekim değil, bildiğim kadarıyla istatistik profesörü

  YanıtlaSil
 10. İstatistik profesörü biraz örnekleme ile hafif standart deviasyonla durumunu görmeli. Mevcut haliyle statükoyu az da olsa sevindiriyor.

  YanıtlaSil
 11. onun yapmasına gerek kalmadan belli ki siz yapmışsınız. yaptınız ki elde ettiğiniz sonuçlara dayanarak yorum bili yapıyorsunuz. Lütfen Allah'tan korkun sırf desteklediğiniz kişiye propaganda yapacaksınız diye bilmediğiniz bir bilgi üzerine yalan söyleyebiliyorsunuz. Her şey bu Dünya değil. hatırlatırım

  YanıtlaSil

Kişilik değerlerini incitici ve saldırı/karalama maksatlı yorumlar sitemizde yer almayacaktır.
Yorumlarınızda adınız ve soyadınızı belirtirseniz üniversitemiz ve akademisyenlerimize yakışır bir tartışma platformu teşkil edilmiş olacaktır.

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.